Zestaw dżemów (Stovit)

Będąc w Selgrosie natrafiłam na mały zestaw dżemów od firmy Stovit. Trzy małe słoiczki, każdy z dżemem o innym smaku. Produktów tej marki jak dotąd nie jadłam, a degustować lubię, więc trio trafiło do mojego koszyka.
Zdjęcie tego nie przedstawia, ale słoiki łączyła wspólna tekturka. Smaki, jakie znajdowały się w trójpaku to porzeczka (smak, który zwykle komentuję fuj), pomarańcza (czyli będzie ciekawie) i truskawka (klasyka, ale dobrze porównać z innymi markami). Każdy z nich ma 45 gramów.
Porzeczka
Nie wiedzieć dlaczego zaczęłam od smaku nielubionego przeze mnie. I tutaj mamy zaskoczenie. Zapach jest miły, a konsystencja wręcz idealna – dość gęsta, ale nie żelowata (jak zwykle jest to w przypadku chociażby Łowicza). Smak owoców jest wyrazisty, a dżem jest wyraźnie kwaśny, ale nie jest to przesadzone. Do tego dochodzą małe, miłe pestki.
Pomarańcza
Pierwsze na co zwróciłam uwagę, to dziwny zapach. Jak dla mnie… cola?! Dżem jest gęsty, ale niestety o konsystencji żelu. Do tego znajduje się w nim wiele farofocli ze skórki pomarańczy, one też nie są miłe dla podniebienia. Na plus idzie lekka gorycz, która przywodzi mi na myśl nie tyle same owoce pomarańczy, ale sok z nich, który bardzo cenię.
Truskawka
Zapach dżemu jest taki, jak praktycznie zawsze w przypadku truskawkowych przetworów, a więc wszystko jest tak, jak być powinno. Dżem jest jednak nie tylko żelowaty, ale i bardzo lepki. Ma w smaku, a także strukturze coś chemicznego, ale i miodowego – w tym przypadku zdecydowanie niefajnego. Miłe jest to, że żaden z trzech dżemów nie został przesłodzony, nawet truskawkowy.
Cóż, odczucia co do dżemów mam skrajne. Porzeczkowy, o dziwo, kupiłabym jeszcze, ale po dwa pozostałe smaki z pewnością ponownie nie sięgnę. Dobrze, że słoiczki są niewielkie, to nie będzie szczególnego problemu z wyjedzeniem zawartości.
Miejsce zakupu: Selgros
Cena: 4,91zł
Masa netto: 3 słoiczki po 45g
Kaloryczność: porzeczka – 201kcal/100g, pomarańcza i truskawka – 196kcal/100g
Ocena: porzeczka - 5/6, pomarańcza – 3/6, truskawka - 2/6