alpro mleko (1)

Mleko sojowe o smaku waniliowym (alpro)

Jak już pisałam w jednym z wcześniejszych wpisów, zarówno deser sojowy, jak i mleko sojowe od alpro znalazłam na promocji w Selgrosie (minimalnie wgniecione opakowania). Polecam więc szukania na tego typu półkach. ;) Tymczasem przejdźmy do samego w sobie mleka.

Na sam początek muszę wspomnieć o wysokiej cenie za niewielką ilość mleka, ale na to pewnie każdy zwrócił uwagę. Fajne jest, że do kartonika dołączono słomkę – ja tak nie robiłam, ale w razie co można wypić je na szybko, po drodze. Bardzo podoba mi się delikatny, jasny kolor napoju. Niestety mleko nie pachnie. Jest bardzo słodkie, o dziwnym, charakterystycznym posmaku, który w pewien sposób wciąga. Mimo to, nie kupię go ponownie. Jak dla mnie to -po deserze sojowym- kolejny zawód. I na koniec wspomnę tylko, że gdy dałam spróbować je mamie, miała bardziej pozytywne odczucia.

Miejsce zakupu: Selgros

Cena: 3zł (znalazłam wgnieciony na przecenie)

Masa netto: 250ml

Kaloryczność: 54kcal/100g

Ocena: 3/6

 

PS Od tej pory zdjęcia będą z mojego telefonu – rozwaliłyśmy z mamą aparat w trakcie wyjazdu… Wydaje mi się, że nie odbiegają jakością, jedynie co wkurza mnie ich rozmiar, ale nie chce mi się tego zmieniać, wakacje, lenistwo i takie tam. ;)