mcennedy (2)

Jogurt z popcornem o smaku karmelowym (Mcennedy)

Tydzień amerykański w Lidlu mnie ominął (no dobra, wiem że nadal trwa, ale raczej się tam nie wybieram), a mimo to mam jogurt do opisania. Część z Was pewnie już próbowała, ja jak dotąd nie miałam okazji, więc to mój pierwszy raz z nim.

Na pierwszy rzut poszedł skład. W czasie pobieżnego oglądania go, wywiązała się między mną a mamą mniej więcej taka rozmowa:

- Co, zły skład?

- Nie. To znaczy tak. Ale wiesz, to samo co zwykle.*

No i jeszcze ta homeopatyczna ilość kukurydzy w składzie. Fajnie, że chociaż widać ją w postaci małych punkcików w jogurcie. Konsystencja jest według mnie trochę zbyt rzadka. Zapach jest apetyczny, karmelowy, a jednocześnie na inny sposób przyjemny, typowy dla wielu jogurtów z Lidla. Posmak popcornu jest bardzo delikatny, czy mówiąc inaczej – słabo wyczuwalny. Jest też trochę cierpko, nie za bardzo wiem od czego. Przeważa słodycz. Bardzo intensywna, niemożliwa do zignorowania już przy pierwszej łyżce. Oj słabo, słabo.

Miejsce zakupu: Lidl

Cena: 1,49zł

Masa netto: 150g

Kaloryczność: 116kcal/100g

Ocena: 3/6

 

*Gdyby szczególnie zależało mi na składzie wzięłabym jogurt naturalny czy poszperała w poszukiwaniu czegoś zdrowszego. No ale po marudzić też trochę można, myślę że części składników można byłoby po prostu nie dodawać.**

**Tak, znowu musiałam umieścić komentarz z gwiazdką. :D