fitella sliwka (2)

Musli lekkie śliwka-rodzynki-słonecznik (Fitella)

Mówiłam jakiś czas temu, że o Fitelli już nie będzie. A tu spotkała mnie niespodzianka i w jednym ze sklepów znalazłam dwie, nieznane mi do tej pory, wersje. Pierwszy wariant to opisywany dzisiaj, czyli śliwka-rodzynki-słonecznik, a drugi aloes-żurawina-ananas, o którym też w najbliższym czasie napomknę.

Musli lekkie Fitella z dodatkiem śliwki, rodzynek oraz ziaren słonecznika. Klasycznie 50-gramowe opakowanie. Po przesypaniu do miski zobaczyłam, że zawartość jest różnorodna, a dodatków jest sporo, ale musli są bardzo drobne. Szczególnie dużo jest śliwek, które jednak nie załapały się na zdjęciu. Są one w dość małych kawałkach.

Zapach jest słodki i apetyczny. Płatki trochę suche, natomiast po dosypaniu do mleka za szybko i zbyt mocno namiękają. W smaku wyraźnie śliwkowe, o ciekawym posmaku. Nie wyczuwam natomiast specyficznej słoności, której się obawiałam (ze względu na to nie lubię Fitelli jogurtowej z ziarnami). Jest za to za słodko, ale da się to ścierpieć. Co ciekawe, musli są bardzo sycące.

Miejsce zakupu: Selgros

Cena: 1,05zł

Masa netto: 50g

Kaloryczność: 391kcal/100g

Ocena: 4/6