muller

Muller Mix Mousse Peanuts & Choco Balls (Muller)

Na początku tygodnia wybrałam się do Auchan, konkretnie po Almighurty. I wierzcie lub nie, ale ich nie było. Znaczy się były trzy czy cztery w dużych (500g) słoikach, ale po ostatnim, który mnie nie zachwycił, nie byłam tak odważna by je kupić. I gdy już miałam odwrócić się na pięcie i ostentacyjnie wyjść, natknęłam się na to cudeńko. Na najwyższej półce, lekko z tyłu. Aż dziwne, że nie przeoczyłam. Cóż, Muller najwyraźniej bardzo chciał być przeze mnie kupiony. :D

Muller Mix Mousse, czyli jogurt grecki jaki znam z wersji Maroko i Greek, a do tego kulki w czekoladzie oraz orzeszki ziemne. Opakowania bardzo mi się podoba, ze względu na delikatne kolory i minimalizm. Jednak to nie grafiką będę się zachwycać. Po oderwaniu wieczka ukazje się dobrze znany mi jogurt. Jest puszysty i napowietrzony, a w smaku lekko kwaśny i wyraźnie świeży. Ma też ładny, biały kolor (niczym śnieg, za którym tak tęsknię).

W mniejszym pojemniczku klasycznie mamy dodatki. Są to kulki w mlecznej czekoladzie oraz lekko podprażone orzeszki ziemne. Te pierwsze słodkie, dość nijakie, ale wierzchnia warstwa miło rozpływa się w ustach. Co do orzechów są one przepyszne – wyczuwalna jest zarówno słodycz, jak i lekko słony posmak. Niestety kulki przeważają ilością – orzechów jest trochę więcej niż widać na zdjęciu, bo schowały pod spodem, lecz według mnie nadal zbyt mało i za to odejmuję punkt. Razem dodatki komponują się zaskakująco dobrze, a gdy wsypiemy je do jogurtu powstaje smakowita, spójna całość. Żałuję, że wzięłam tylko jeden kubeczek. Jeśli traficie w jakimś sklepie bierzcie śmiało, szczególnie jeśli smakuje Wam wersja Maroko – są one zbliżone smakowo.

Miejsce zakupu: Auchan

Cena: 1,68zł

Masa netto: 90g jogurtu + 12g dodatków

Kaloryczność: 

Ocena: 5/6