Ryzio (3)

Ryzio truskawkowy (Łowicz)

Znów naszło mnie na kupny ryż na mleku. W Auchan trafiłam na Ryzio z Łowicza, niestety była tam tylko wersja truskawkowa. Wzięłam ją z ciekawości odnośnie deseru od tego producenta, mimo że znów jest to produkt o tym smaku. Na stronie (o tutaj) możecie przeczytać o innych, jakie oferuje Łowicz, ale powiem tylko, że nie jest to zbyt porywająca i długa lista.

Odpowiada mi wielkość Ryzia, ale opakowanie nieszczególnie zachęca grafiką. Gdyby nie fakt, że zainteresował mnie produkt, którego dotąd nie jadłam, nie kupiłabym tego ryżu, a zdecydowała się na inny. Po oderwaniu folii z wierzchu zaskoczyła mnie konsystencja. Jest bardzo gęsty, a nawet lekko sztywny. Zawiera wiele ryżu o chrupiącej strukturze.

Smak całości mocno przesiąknięty truskawkowym wsadem, dobry, bo jedynie lekko słodki. Sos znajduje się na spodzie w dużej ilości, ma ciemny i apetyczny kolor. Jest rzadszy niż w Riso, ale znacznie gęstszy niż ten, który znajduje się w Belriso. W smaku niestety sztuczny, ale całkiem smaczny, lekko kwaśny. Ciężko trafić na kawałki owoców. Produkt w całości wypada całkiem nieźle, ale zdecydowanie nie może równać się z ryżem od Mullera.

Miejsce zakupu: Auchan

Cena: 1,39zł

Masa netto: 180g

Kaloryczność: 128kcal/100g

Ocena: 4/6