salatka (2)

Sałatka z tuńczykiem (Witamina)

Witam w piękny (?), sobotni dzień. :)

Raz już opisywałam gotową sałatkę z kurczakiem, tym razem będzie to inna, z tuńczykiem. Mimo, że wolę sałatki robione samodzielnie, taka szybka alternatywa też może nas czasem poratować, a i smakować nieźle.

Opakowanie zawiera 200 gramów, zachęca cena, a także widelczyk, który umożliwia zjedzenie teraz, już, poza domem. Tak naprawdę nie jest to jednak wygodne, opakowanie jest zbyt małe, aby móc dobrze rozmieszać składniki. Szkoda, że nie podano wartości kalorycznej. Po otworzeniu szczególnie wyczuwalny jest zapach cebuli, według mnie za bardzo intensywny.

Rozkładając na czynniki pierwsze zauważam, że tuńczyk, jest trochę zbyt suchy. Groszek, natomiast miękki, ale też lekko chrupiący, smaczny. Sałata sprawia wrażenie świeżej. Ogórki są wyraziste i nadają sałatce kwaśny posmak. Na spodzie znajdujemy sos, który jest zbyt tłusty i gęsty, ale w smaku mi odpowiada. Jest jednocześnie delikatny, jak i dobrze doprawiony. Po wymieszaniu całość dobrze się komponuje, chociaż według mnie jest opakowanie jest odrobinę zbyt ubogie w dodatki.

Miejsce zakupu: MarcPol

Cena: 4,39zł

Masa netto: 200g

Kaloryczność: 

Ocena: 3/6