granola (2)

Granola orzechowa (Sante)

Tym razem post z opisem Granoli, na którą po raz pierwszy trafiłam w Żabce. Wtedy był to smak jagoda-granat i mała saszetka, dziś będzie o wersji orzechowej, kupionej w 350-gramowym opakowaniu.

Po otworzeniu opakowania zaskoczyła mnie wielkość musli. Są one mocno zlepione, według mnie aż za bardzo. Zawsze trafiałam na nieco drobniejsze. Lepiej jednak, że jest tak, a nie na odwrót (w tym wypadku przed wrzuceniem do mleka – rozkruszam). Zapach jest intensywny, orzechowy i naturalny. Paczka ma ładną grafikę, jest matowa i zawiera liczne informacje o produkcie m.in. o dużej zawartości błonnika w płatkach.

Granola jest chrupiąca, dosypana do mleka jedynie lekko rozmięka. Intensywna, o ciasteczkowym posmaku. Wyczuwam zarówno smak różnych orzechów (szczególnie ziemnych, chociaż ich akurat nie ma w składzie…) jak i lekko przebija się kokos. Minsum jest wysoki poziom słodyczy, jak to w produktach tego typu. Polecam jeść je zarówno do mleka/jogurtu, ale też jako przekąskę na sucho. Na pewno warto ich spróbować (w wielu supermarketach, a czasem i mniejszych sklepach, można trafić na opakowania 350 lub 50 gramów).

Miejsce zakupu: MarcPol

Cena: 6,49zł

Masa netto: 350g

Kaloryczność: 457kcal/100g

Ocena: 5/6