płatki (1)

Płatki owsiane błyskawiczne (Melvit) +błyskawiczne omlety

Dzień dobry ^^

Zgodnie z zapowiedzią tym razem kupiłam inne płatki owsiane niż zwykle. Są to płatki błyskawiczne firmy Melvit, o której wspominała Barbara. Jutro (bo i to obiecałam) będą przepisy na błyskawiczne omlety – owsiany, przyrządzony z opisywanych dziś płatków oraz bananowy. Chociaż szczerze przyznam, że znam dwie osoby, których omlety są znacznie lepsze od moich i nadal dążę do osiągnięcia ideału. ;)

Płatki wpadły mi w oko w Biedronce. Opakowanie jest schludne, chociaż według mnie niezbyt wygodne (ja, jako osoba cierpiąca na chroniczną niezdarność, zawsze wysypuję produkty z tego typu opakowań; dobrze że zaopatrzyłam się w dużą ilość klipsów). Zawiera ono 400 gramów płatków i kosztuje niecałe 2 złote. Jak zwykle muszę wspomnieć o tym, że owsianką można bez problemu się najeść, jest to pożywny i zdrowy posiłek, a na dodatek do gotowy do spożycia po 3-4 minutach.

 

Ja, sugerując się tym, że nikt nie podziela mojego zamiłowania do owsianek na wodzie, tym razem zalewając płatki dorzuciłam trochę mleka w proszku (bardzo polecam takie rozwiązanie, pycha :) ). Płatki są dość drobne, ale nie przesadnie rozdrobnione. Dobrze namiękają, mają miłą strukturę i całkiem dobrze smakują. Mogę tylko zarzucić, że były mulące i co parę łyżek musiałam popijać. Mimo to są dobrą alternatywę dla płatków z Kupca.

Miejsce zakupu: Biedronka

Cena: 1,95zł

Masa netto: 400g

Kaloryczność: 372kcal/100g

Ocena: 5/6

 

Pewnie wiele z Was przygotowuje sobie omlety i nie jest to nic skomplikowanego. Mimo to przy okazji postu na temat płatków owsianych, opiszę jak ja przygotowuję omlety właśnie z nich (i nie tylko). Te moje są błyskawiczne i przyznam szczerze, że pomijam kolejność dodawania składników – wszystko trafia do miski, mieszam, smażę i jest smacznie. :) Wspomnę jeszcze tylko, że ja smażę na oleju kokosowym – jest on zdrowszy i daje ciekawy, orzechowy posmak; do omletów polecam mąkę krupczatkę, nadaje puszystości.

 

Omlet owsiany (2 porcje):

- 4 łyżki płatków owsianych

- 4 łyżki mąki / 4 łyżki zmiksowanych płatków owsianych

- 3 jajka

- szczypta soli

Opcjonalnie: kilka drobno posiekanych orzechów, szczypta sody oczyszczonej

Wszystko wrzucamy do miski, roztrzepujemy, smażymy.

 

Omlet bananowy:

- 2 banany

- 2 łyżki płatków owsianych

- 4 łyżki mąki / 4 łyżki zmiksowanych płatków owsianych

- 3 jajka

- szczypta soli

Opcjonalnie: szczypta sody oczyszczonej

Co do omleta bananowego, można spotkać się z wersją bez mąki, ja jednak preferuję dodać jej pewną ilość. Jeśli nie chcecie, by omlet wyszedł bardzo słodki, radzę dodać ok. 1/2 banana mniej.

Tutaj przygotowujemy tak samo, jak powyżej.