kabanosy-z (1)

Kabanosy żurawinowe (Henryk Kania)

Jakiś czas temu polecono mi kabanosy o smaku żurawinowym. Szukałam ich długo i gdy już straciłam nadzieję na spróbowanie, zobaczyłam je na półce w Biedronce. Nie zastanawiając się kupiłam, a dziś skosztowałam, więc czeka Was -dla odmiany ;) – kolejna recenzja produktu mięsnego.

Jak już wspominałam pierwszą wadą produktu jest jego niewielka dostępność. Opakowanie jest niestety dość duże, a w takim przypadku zawsze mam problem ze zjedzeniem całego produktu (ja i moja mama mamy -w kwestii produktów śniadaniowych- odmienne gusta). Mimo to kupiłam, bo pomysł na smak wydał mi się oryginalny i ciekawy. Otwierając paczkę wyczułam piękny zapach żurawiny. Po chwili jednak uwagę zwraca jego sztuczność.

Kabanosy są cienkie, ale nie zbyt cienkie. Niestety lekko oślizgłe z wierzchu, natomiast struktura mięsa jest zarówno wilgotna i soczysta, ale także zbyt tłusta. Smak kabanosów jest mocno żurawinowy, przy pierwszym kęsie bardzo dobry. Jedząc trochę więcej, czuć jak mocno zostały aromatyzowane. Do tego są zbyt kwaśne. Jak dla mnie nie. Zjem, ale już nie kupię ponownie.

Miejsce zakupu: Biedronka

Cena: 5,99zł

Masa netto: 120g

Kaloryczność: 497kcal/100g

Ocena: 3/6