ryz-jablka (1)

Mleczny ryż z jabłkiem i cynamonem (Dr. Oetker)

Będąc ostatnio w sklepie zabrałam się za poszukiwanie smaku Riso, jakiego jeszcze nie próbowałam. Niestety nie znalazłam, a że była ochota na ryż na mleku (no wiem, mogłabym przyrządzić go sama, ale co bym wtedy opisała na blogu? :) ) – wybrałam saszetkę Dr. Oetkera Słodka Chwila. A nawet dwie, bo wersję jabłko z cynamonem oraz wanilię. Dziś będzie o pierwszej z nich.

Mleczny ryż z kawałkami jabłka i cynamonem. Jedna porcja to -po przyrządzeniu- 208-gramowa przekąska. Wsypując do miski poczułam ładny zapach. Czuć jabłka, lecz znacznie przeważa cynamonowa nuta. Jeszcze przed zalaniem proszku wydawało mi się, że porcja jest mała, potem potwierdziły się moje obawy (hm, chociaż może to i dobrze). Podoba mi się to, że możemy dostosować twardość ryżu jedząc szybciej lub czekając dłużej po zalaniu wodą.

W paczce mamy dużo smacznych, miękkich jabłek pokrojonych w kostkę. Ryżu również jest naprawdę sporo, nabierając na łyżkę zawsze trafiałam na ziarenka. Smak cynamonu jest intensywny. Niestety jest jedno ale – ryż jest słodki. Zbyt słodki, strasznie słodki, okropnie słodki. Porcja nie była duża, a ja ledwo ją zjadłam zasładzając się. Gdyby nie ilość cukru byłoby pysznie, w tym wypadku ocena nie może być wyższa. Mam nadzieję, że smak waniliowy będzie lepszy, dam Wam znać.

Miejsce zakupu: MarcPol

Cena: 1,75zł

Masa netto: 208g

Kaloryczność: 110kcal/100g

Ocena: 2/6