dzem (2)

Dżem o smaku agrestu i kiwi (Owocowa Rozkosz)

Po ostatnim – nieudanym – zakupie dżemu postanowiłam spróbować kolejny raz i tym razem kupić coś, co mi posmakuje. Czy się udało przekonacie się czytając dzisiejszego posta. :)

Zazwyczaj w sklepie decyduję się na zakup dżemów z Łowicza, tym razem postawiłam jednak na Owocową Rozkosz. Zaintrygował mnie smak wyrobu – połączenie agrestu i kiwi. Podoba mi się kolor, lecz muszę przyczepić się do konsystencji, która jest trochę zbyt żelowa. Na pewno plusem są kawałki agrestu, których umieszczono sporo w słoiczku, ale niestety równie dużo jest pestek kiwi. Nie przeszkadzają zbytnio podczas jedzenia, lecz czasem niemiło chrupią w zębach.

Dżem jest niskosłodzony, ale w smaku wyczuwa się dużą słodycz, według mnie znacznie zbyt dużą. Na szczęście wyraźnie czuć też owocowy smak i cierpkość produktu. W opisie tym widać sporo wad, lecz mimo to dżem naprawdę mi smakuje. A tak właściwie to fakt, że kupiłam go po raz drugi mówi sam za siebie. Warty spróbowania, szczególnie że – prawdopodobnie – można znaleźć ten produkt w mniejszym słoiku.

Miejsce zakupu: MarcPol

Cena: 4,65zł

Masa netto: 280g

Kaloryczność: 157kcal/100g

Ocena: 4/6