ryż (3)

Riso karmelowe (Muller)

Hej. :)

Tym razem recenzja drugiego z jedzonych przeze mnie ryżów z Mullera (patrz – Riso pistacjowe). Do tej pory próbowałam też malinowego, ale w szkole, więc nie było możliwości fotografowania, no bo bez przesady. :D Co do malinowego powiem tylko, że jeśli lubi ktoś produkty o tym smaku – szczerze polecam. Teraz pora na Riso karmelowe.

Riso, tak samo jak poprzednia wersja smakowa, znajduje się w 200-gramowym, ładnym opakowaniu. Na zdjęciach być może tego nie widać, ale deser (tako określa go producent) wygląda apetycznie, kolor jest bardzo jasny, lecz jeszcze nie biały, a ciemniejszy sos znajduje się pod spodem. Odpowiednio gęsty, Muller dodał wiele ziaren ryżu o przyjemnej, lekko chrupiącej -lecz nie twardej- strukturze.

 

Ryż bardzo mi smakuje. Nawet nie nabierając sosu na łyżeczkę, wyraźnie czuć jego karmelowy smak. Sosu jest dużo, chociaż mam wrażenie, że mniej niż w Riso pistacjowym. Ma on intensywny smak, jest słodki i pozostawia miłe, maślane uczucie na podniebieniu. Zapach deseru jest bardzo przyjemny, chociaż mógłby być bardziej intensywny. Do tej pory jadłam 3 smaki Riso, a postarał się spróbować wszystkie. Nie jestem w stanie wybrać mojego ulubionego, ale każdy z nich mogę Wam polecić.

Miejsce zakupu: MarcPol

Cena: 2,25zł

Masa netto: 200g

Kaloryczność: 102kcal/100g

Ocena: 6/6