sałatka (1)

Sałatka gyros (Multi-Smak)

Dzień dobry.

Znów piątek, ale ten czas leci. Gdy czytałam rano komentarze pod wczorajszym postem, bez mrugnięcia okiem stwierdziłam – po lekcjach jadę do Kauflanda po nowy smak Mullera. Dziękuję za wiadomość Natalie! Świeżynka znaleziona, jutro spróbuję i pewnie w najbliższym czasie opiszę. Poza tym w sklepie trafiłam na Brazilian Lime i Salzburską Symfonię z serii  de Luxe (być może to była ostania taka okazja). Póki co moja lodówka pełna jest jogurtów, aż trochę mi głupio, że mam ich tyle. :D Dziś jednak piszę o czymś innym.

Recenzowanym produktem jest sałatka gyros, której producentem jest Multi-Smak. Opakowanie jest wygodne, idealne na posiłek poza domem, szczególnie że zawiera jednorazowy widelczyk. W pudełku mamy 200 gramów sałatki, która jest zaskakująco tania – kosztowała mnie niespełna 4 złote. Skład jest całkiem niezły, kaloryczność mała, a termin ważności zaskakująco długi (jak na tego typu produkt).

Kolejnym plusem sałatki jest ilość warzywnych dodatków i sosu (tego drugiego jest może nawet trochę zbyt wiele), niestety mięsa nie ma już tak dużo. Jest ono momentami żylaste lub twarde i zbyt drobno pokrojone, ale za to dobrze doprawione. Sos dziwnie kwaśny, mimo to dość smaczny. Nie podoba mi się jego różowawy kolor i bardzo gęsta konsystencja. Szczególną uwagę zwróciłam też na podejrzanie miękki groszek. Natomiast kapusta pekińska miło chrupie w zębach, sprawia wrażenie świeżej. Sałatka po zmieszaniu smaczna, a na dodatek sycąca. Miałam dylemat co do oceny, jednak bardziej zasługuje na czwórkę, niż trójkę.

Miejsce zakupu: MarcPol

Cena: 3,85zł

Masa netto: 200g

Kaloryczność: 134kcal/100g

Ocena: 4/6