chleb (3)

Chleb sitkowy (Kobus)

Pora na kolejną porcję recenzji – dziś po raz kolejny pieczywo. Nie miałam zamiaru recenzować tego chleba, dopóki nie spróbowałam.

Nadmienię tylko, że spróbowałam drugiej z limitowanych Jogobelli – muffiny wiśniowej. Faktycznie, może nie zachwyca i pewnie nie powtórzę zakupu, ale nawet mi smakowała. Szkoda, że nie wpadłam na pomysł by wymieszać jogurt, bo na spodzie osiadło dużo ciasteczek.

Wracając do właściwego tematu, chleb z mąki mieszanej – żytniej oraz sitkowej. Zakupiony w MarcPolu, producentem jest Kobus, którego pieczywo zdarza mi się kupować. Kromki mają taką grubość, jaką lubię. Nie są ani za grube, ani zbyt cienkie, na dodatek dość duże. Na wierzchu lekko posypane mąką. Chleb nie pachnie zbyt mocno, szkoda. Jeszcze większym minusem jest smalec wieprzowy (…) widniejący w składzie, oraz gluten. Poza tym jest okej.

Chleb jest bardzo puszysty, miękki, lekko wilgotny. Struktura wręcz idealna. Delikatny w smaku, a przy tym lekko słony. Smakuje mi. Fajne, warte spróbowania ciemne pieczywo, bardzo szkoda jednak tego smalcu (może to on nadaje ciekawą konsystencję?). Cena niska, bochenek zawiera około 20 kromek, niestety nie policzyłam. Gdybym brała pod uwagę sam  skład ocena byłaby wyższa. Oj tam, czasem można sobie pozwolić, będę nadal kupować.

 

Miejsce zakupu: MarcPol

Cena: 3,69zł

Masa netto: 600g

Kaloryczność:

Ocena: 4/6